Про нас

Загальна інформація про конференцію, її організаторів та учасників

Із 2008 року була започаткована традиція проведення на базі кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого щорічної міжнародної наукової конференції присвяченої пам’яті академіка права Ю. М. Тодики. Проведені конференції отримали позитивні відгуки як від учасників конференцій, так і від гостей заходів. Кожного року розширюється коло учасників конференції за рахунок залучення до заходу, крім студентів і професорсько-викладацького складу Академії, молодих учених, аспірантів, магістрів і студентів спеціалізованих юридичних ВНЗ, а також юридичних факультетів ВНЗ України і Східної Європи.

Традиційно конференція проводиться восени. Із 2016 року конференція відбувається у форматі панельного обговорення найкращих тез наукових доповідей та повідомлень відібраних Оргкомітетом. Конференція триває два дні та завершується засіданням із підбиття підсумків, де в урочистій обстановці учасникам конференції вручаються сертифікати та інші нагороди.

Цього року темою ювілейних Х Тодиківських читань обрана «Конституція України в контексті сучасних конституційних парадигм». В часи усталення базових цінностей конституціоналізму важливо розібратися з питаннями про роль фактичної й юридичної конституції у цьому процесі, шляхи забезпечення стабільності й реальності Основного Закону. Під час роботи конференції особливу увагу буде приділено розгляду питань з таких напрямків як: засади сучасного конституціоналізму; права людини в сучасних конституціях; сучасні проблеми конституційно-правової еволюції. І у цьому, безперечно, нам допоможе наукова спадщина академіка Ю. М. Тодики.