2015 рік

Конституція як основа розвитку правової системи

Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів
(VIII Тодиківські читання)
Збірка наукових доповідей конференції «Конституція як основа розвитку правової системи»

Збірка наукових доповідей конференції

2-3 жовтня 2015 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулася Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Конституція як основа розвитку правової системи» (VІІІ ТОДИКІВСЬКІ ЧИТАННЯ), що була організована зусиллями кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У конференції взяли участь більше 110 учасників із понад 30 вищих навчальних закладів і наукових установ України, Польщі, США, Білорусі та Росії.

Відкрив пленарне засідання академік Національної академії правових наук України, проректор із наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, д.ю.н., професор Анатолій Павлович Гетьман: «Конференція присвячена пам’яті видатного науковця, вченого з великої літери Ю.М. Тодики, який протягом багатьох років очолював кафедру конституційного права, робота якої, фактично завдяки його зусиллям набула якісно нового змісту. У своїх наукових працях Юрій Миколайович зробив кроки не на десятиліття вперед, а на століття. І у питаннях, які будуть розглядатися і обговорюватися сьогодні, є його наукова думка».

З привітальним словом до учасників конференції також звернувся член-кореспондент Національної академії правових наук України, проректор із навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, д.ю.н., професор Юрій Григорович Барабаш. Він щиро привітав учасників заходу, розповів про унікальні риси характеру людини-педагога, наставника та цікаві факти з біографії Ю.М. Тодики. Проректор зазначив, що Юрій Миколайович був одним із найбільш відомих і талановитих представників сучасної вітчизняної юридичної науки, фундатором нового напрямку конституціоналізму і залишив нам cвою Школу.

На пленарному засіданні (2 жовтня) з доповідями виступили: доцент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Г.В. Берченко – «Конституція як акт установчої влади»; асистент кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.М. Овчаренко – «Конституційно-правові аспекти відповідальності суддів Конституційного суду України», студент юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, А.В. Матат − «Конституція України як цінність правової системи: питання теорії» та ін. Під час заходу було організовано конференц-зв’язок із Д.Р. Саліховим (Денвер, США) та М.В. Опанасюком (Арканзас, США).

Для всіх учасників була організована оглядова екскурсія в Університеті та по місту Харкову.

3 жовтня в рамках конференції були проведенні засідання із п’яти тематичних секцій, на яких були представлені, заслухані та оцінені наукові доповіді представників Арканзаського університету, Денверського університету (США), Ягеллонського університету (Краків, Польща), Київського національного університету імені Т.Г. Шевченко, Київського університету права НАН України, Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, НУ «Одеська юридична академія», Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, інших ВНЗ та наукових установ.

На заключному пленарному засіданні були заслухані звіти керівників секцій і нагороджені за найкращі доповіді у секціях учасники конференції. Підсумки роботи конференції підбив проректор із навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент НАПрН України, д.ю.н., професор Юрій Григорович Барабаш.

Оргкомітет висловлює вдячність за сприяння в організації і проведенні конференції партнерам заходу: Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківській правозахисній групі та Лабораторії законодавчих ініціатив.

Збірка наукових доповідей конференції

Фотогалерея

Всі фотографії конференції можна переглянути тут.